Etnologia bez granic

W dniach od 22 do 24 kwietnia w Krakowie odbył się  II Międzynarodowy Zjazd Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej „ETNOLOGIA BEZ GRANIC”. Wydarzeniu patronował m.in.  "Barbarzyńca".

Przypomnijmy:

"Zjazd studentów  „Etnologia bez granic” odbywający się w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w terminie 22-24.04.2013r. jest kontynuacją idei studentów z Cieszyna, którzy rok temu podjęli się zorganizowania pierwszego spotkania.
Do udziału w zjeździe zaproszeni zostali studenci etnologii studiujący w państwach Grupy Wyszehradzkiej czyli z Czech,  Słowacji, Węgier i  Polski. 
Celem zjazdu jest promowanie Grupy Wyszehradzkiej w Polsce i w Europie, zachęcenie do refleksji o wielokulturowości, roli granic w kształtowaniu różnic kulturowych, zainicjowanie wspólnych, międzyuczelnianych studenckich badań naukowych, a także ukazanie perspektyw zawodowych (naukowo-badawczych) przyszłym absolwentom etnologii. Spotkanie będzie także okazją do poznania Krakowa – ważnego ośrodka akademickiego i kulturalnego. Dla studentów zagranicznych to również możliwość przyjrzenia się polskiej kulturze. "

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na portalu fecebook na którym publikowane są relacje i zdjęcia dotyczące tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/pages/Ethnology-without-borders/284703988259987?fref=ts

Dodatkowe informacje można znaleźć także na stronie:

http://www.etnologia.uj.edu.pl/index.php/ethnology-without-borders