Wesela 21: Audioportret

Ze strony:
http://etnomuzeum.eu/Aktualnosci,671_szukamy_par_do_projektu_wesela_21_audioportret.html

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna projekt „Wesela 21: audioportret”. Chcemy zarejestrować brzmienie dzisiejszych ślubów i wesel: co i dlaczego ludzie wyrażają w słowach, w muzyce, w śpiewie, w jakich momentach zalega cisza. Zapis dźwiękowy posłuży jako etnograficzna dokumentacja współczesnej obyczajowości ślubno-weselnej i stanie się częścią muzealnej kolekcji. Będzie portretem współczesnego obrzędu.

Poszukujemy par z całej Polski, które planują pobrać się przed końcem lipca 2014 roku. Interesują nas wesela, których oprawę muzyczną przyszłe młode pary powierzyły: didżejom, zespołom grającym muzykę biesiadną, cover bandom czy kapelom folkowym. Chętnie zagościmy też na weselu, gdzie do zabawy przygrywać będzie playlista wymyślona przez państwa młodych.

Udział w projekcie zakłada obecność na ślubie i weselu badaczki i dźwiękowca (koszt udziału pokrywa Muzeum).

Wybrane fragmenty nagrań ze ślubów i wesel posłużą do przygotowania kilku zróżnicowanych tematycznie audycji, zamieszczonych na stronie Muzeum i – czasowo – prezentowanych w przestrzeni Muzeum.

 Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2014 r.
Zainteresowane pary prosimy o kontakt z Magdaleną Zych:
tel.: (12) 430 60 23, mail: zych@etnomuzeum.eu

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!